Správci webu

 

Správci webu

24.07.2014 12:5   

Dovolte, abychom se představily.     
 

 

 

 

Magdaléna Zemanová

Jmenuji se Magdaléna Zemanová, když píšu tak jsem Ronja.
Jsem pěstoun a poručník čtyř dětí. Bio děti máme „moje, tvoje, naše“, a to celkem pět kusů (ne, opravdu všichni nebydlíme pod jednou střechou, čtyři jsou již dospělí a z domu). Na naší schránce na dopisy je celkem jedenáct jmen (pošta všem chodí domů).
Do našeho domku hobití velikosti se ještě vešli tři psi, králík, kočka, andulka, rybičky…

Jsem polovina webu pěstouni pěstounům a jeden ze zakládajících členů stejnojmenného občanského sdružení.
Jsem občasný pisálek na Idnes a Adopce.com a tzv. šťoura do všeho.

Mám mnoho dalších aktivit, které se pěstounské. péče netýkají, a ráda bych si je uchovala, už kvůli zdravému rozumu, který mne tu a tam opouští.

Mám ráda teplý vítr, moře, špagety, prádlo usušené na zahradě, černou kávu, hudbu, knihy a kino.

Nesnáším tupce, škodiče, lháře, rajskou, červenou knihovnu, moderní umění a fialovou barvu.

Přísahám na holej pupek, že všechny postavy v serálu „Zázraky z cizího břicha“ jsou reálné a události se opravdu staly.

 

Slunce v duši a vítr ve vlasech přeje

Madla Ronja r.r.o (rodinka ručením omezeným)

 

Vladimíra Gubaničová

Mé jméno se nikdy nevešlo do žádné kolonky, ale zvykla jsem si. Jsem vdaná třicet let, což by vzhledem k tomu, že jsem nedávno překročila hranici první padesátky, nebylo nic tak neobvyklého. Co  ale snad stojí za zmínku, je fakt, že je to pořád za stejného chlapa. Spolu jsme zplodili a vychovali čtyři vlastní ratolesti, taťka byl v této oblasti dost šikovný. Jen škoda, že holka se mu podařila jen jednou.

Všechny naše děti jsou už dospělé. Dvě starší žijí  ve vlastní domácnosti a vídáme se s nimi o víkendech a rodinných akcích. Další dva syny, kteří se od našeho klanu ještě neodloupli, vídáme mnohem častěji a ponejvíce večer u ledničky.

Poté, co našim biologickým dítkám začala má péče vadit, vstoupili jsme do cechu pěstounského, a postupně se u nás utábořilo šest dětí.

Jedná se o dvě sourozenecké skupinky a jeden dáreček navíc jako bonus. Příběhy dvou blonďatých brášků záškodníků, čokoládových krásek Medunky a Malenky, bezprostřední Valentýnky a vládce galaxie Montyho  jsou popsány v seriálu „Naši padlí andělé“, který najdete na tomto webu.

Kromě druhé půlky webu na mě taky vyšla polovina blogu na serveru “ Idnes“, kam občas sázíme nějaké ty postřehy a moudra. Jsem rovněž jednou ze zakladatelek OS pěstouni-pěstounům. 

Co mám ráda? Cokoli co mi naše děti neseberou, svou labradorku a dvě yorkšírky, se kterými si nejvíc odpočinu, přiblblé seriály, když mi do nich nikdo nekecá, pár přátel co nám zbylo a samozřejmě naše děti a vnoučata, tedy hlavně když spí.

No a svého manžela i když po třiceti letech našeho společného žití to někdy není úplně jednoduché :-)

Co nesnáším? Třídní schůzky, domácí úkoly a oznámení v notýsku “ Prohlédněte dětem hlavy ve škole jsou vši.

Přeji všem klidný den

Vlaďka  (Jana1)

 

Kateřina Kollárová

Aloha všem, jmenuji se Kateřina Kollárová.

 Ano opravdu se dvěma  ,,ll“ a bez háčku nad ,,r“.

Dvakrát to všem z opakuji a pak mi stejně přijde úřední psaná s jedním el a s háčkem nad er. Nicméně, to asi nezměním.

Jsem podruhé vdaná ( poprvé to nebylo to pravé ořechové ), ale vzešla z toho manželství úžasná slečna, nyní těsně před plnoletostí a studuje v Praze, takže domů jezdí na víkendy za zbytkem své rodinky, kde jí čeká ještě polorodý bratr, který zdárně nakročil do puberty.

A jelikož druhý manžílek je asi ta poslední jedlá a zdravá houba, co tenkrát ještě vyrostla po blahodárných kyselých deštích a já měla to štěstí jí najít a vzít si jí, mohla jsem si s ním splnit to přání a pomoci prckovi, který to štěstíčko neměl.

K jednomu holčičímu štěstí, jsme po 7 letech přibrali ještě sourozenecký páreček a tudíž je nás o víkendech doma sedm. A stále se mi to líbí a miluji ten plný dům, kde přes všechen zákaz proběhnou mí dva američtí kokříci, neboť dole u dveří opět někdo nezavřel kličku u branky. Manžel, je kutil a rád si na baráčku opraví vše sám, maximálně s pomocí svých známých. Jednou jsem jen tak řekla, že bych chtěla chovat králíky na maso a do měsíce jsme měla postavenou novou velkou králíkárnu. To jsme si pěkně naběhla a o králíky se převážně starám já sama

K Vlaďce a  Madle jsem se dostala díky společnému zájmu o PP a po společné pěstounské akci jsme zjistili, že máme i stejný humor, zájmy a že by mě rády přivzaly do i do Občanského sdružení a zároveň, abych  jim pomohla z vedením tohoto webu.

"Slibuji jako jiskra jasná...chci žít pro svou krásnou zemi... aby byla šťastná“.

Budu snažit, aby web šel dál.

 

A něco o mně ? Ještě dva roky a ta s tou 40cítkou u mě zaklepe na dveře, ale já se nedám a pozvu jí dál,mám ráda změny. Mým největším koníčkem  je cukrařina a práce s marcipánem. Mám ráda grilovačky na zahradě, miluji velké oslavy, rodinné sešlosti i přátelské pokecy. Líbí se mi knihy typu Základ rezonance od P.F a  ráda si přečtu citáty na každý den a horoskop.

Nesnáším srážku s blbcem, jelikož kdybych to věděla, vzala bych si sebou dopředu hned hůl. Nesnáším stereotyp ať už na sobě nebo doma, takže u nás není nic stále stejné.

Vdf je zkratka našeho města, kde vedu klub Sisi, pořádáme malé sešlosti a výlety s pěstouny a školeníčka .

Toť vše a s pozdravem,, ALOHA“ 

Katka-Vdf

P.S.

Aloha  v havajštině slova citláskamírsoucitslitováníahoj, a na shledanou. Je používáno  jako pozdrav znamenající ahoj (při shledání i loučení).